دکتر نسرین دوامی » بیماری های کودکان و نوزادان » بهترین متخصص کودکان در اصفهان
مدت زمان مطالعه
۲۷ دقیقه

بهترین متخصص کودکان در اصفهان

کودکان و نوزادان به دلیل ناتوانی در بیان مشکلات و بیماری هایشان در صورت داشتن علائم غیرطبیعی بیش از هر چیز نیازمند بهترین متخصص اطفال در اصفهان هستند. دکتر اطفال خوب در اصفهان بایستی با مشکلات و بیماری های کودکان به خصوص کودکانی که نمی توانند به وضوح مشکلاتشان را بیان کنند، به خوبی آشنایی داشته باشد. شناخت بیماری های کودکان و زبان بدن آن ها از مهم ترین ویژگی های دکتر اطفال خوب در اصفهان می باشد. بهترین متخصص اطفال کسی است که درباره نوزادان، کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان آموزش های تخصصی و ویژه ای را دیده است و می تواند اقدامات درمانی را برای معالجه بیماری های خاصی انجام دهد. هم چنین بتواند نیازهای کودکان را در هنگام بزرگ شدن و  تغییرات جسمی و رفتاری آنها را تشخیص دهد. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با ویژگی های بهترین متخصص اطفال در اصفهان آشنا سازیم.

در صورتی که فرصت مطالعه مقاله را ندارید می توانید پادکست خلاصه مقاله در بخش زیر را گوش کنید:

جدول خلاصه مطالب مقاله

خدمات بهترین متخصص اطفالمعاینه فیزیکی کودکان
واکسیناسیون
درمان عفونت های ویروسی
درمان آسیب های فیزیکی
بررسی وضعیت روحی و روانی کودک
تشخیص بیماری های خاص در کودک مانند خود ایمنی
شایع ترین بیماری های کودکانسرماخوردگی
عفونت های باکتریایی
سلیاک
بیماری های قلبی عروقی
اوتیسم
دیابت
تشنج
ویژگی های بهترین متخصص اطفالمعتبربودن مدارک تحصیلی
بروز بودن اطلاعات تخصصی
آشنایی با روش های نوین درمانی
شناخت و درک کودکان
آشنا به مباحث روانشناختی
پرانرژی و خوش برخورد
مهم ترین خدمات متخصص اطفال در اصفهاندرمان سرماخوردگی
درمان اسهال
درمان یبوست
درمان زردی

دسترسی سریع به بخش های مهم مقاله

فعالیت های بهترین متخصص اطفال در اصفهان

عمده ترین فعالیت های بهترین متخصص کودکان در اصفهان می تواند به شرح زیر باشد:

 • معاینه فیزیکی کودک
 • واکسیناسیون کودکان (تزریق واکسن ذات الریه، واکسن آبله مرغان و ….)
 • درمان آسیب هایی مانند دررفتگی ها و یا شکستگی ها
 • درمان و تشخیص تب بی دلیل در کودکان
 • بررسی وضعیت روحی و روانی کودک
 • تجویز داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها و مسکن ها
 • تشخیص بیماری های مختلف اطفال ( خود ایمنی در کودکان ، تیروئید در کودکان و…)
 • ارجاع بیمار در صورت نیاز به متخصص اطفال دیگر که در زمینه بیماری کودک اطلاعات و تخصص دارد.

شایع ترین مشکلات کودکان

شایع ترین بیماری های اطفال شامل موارد زیر می شود:

 • انسفالوپاتی نوزادان: این سندروم موجب مختل شدن عملکرد عصبی نوزادان می شود. این سندرم موجب بروز مشکلات تنفسی، علائم افسردگی و ایجاد تشنج  پنهانی در کودکان می شود.
 • وجود تومورهای مغزی در کودکان
 • منشاء جنینی یک بیماری در بزرگسالی
 • بیماری های قلبی و عروقی کودکان
 • دیابت در کودکان
 • اوتیسم در کودکان
 • عفونت های باکتریایی کودکان
 • رژیم غذایی کودکان و سلیاک در کودکان
 • سیگار کشیدن نوجوانان
 • قرار گرفتن کودکان در برابر مواد شیمیایی زیست محیطی

زمینه های تخصصی بهترین متخصص اطفال در اصفهان

متخصص اطفال با تخصص کودک آزاری: این متخصصین آموزش های لازم، برای مواجهه با کودکانی که مورد کودک آزاری قرار گرفته اند، را کسب کرده اند. برخی کودکان در اثر غفلت والدین و ناآگاهی کودک، مورد آزار و اذیت و یا سوءاستفاده جنسی و یا روانی قرار می گیرند.

متخصص اطفال تکاملی – رفتاری: متخصصین این رشته با ارزیابی و بررسی تکامل رفتاری کودکان و نوجوانان می توانند، مشکلات تکاملی، یادگیری و رفتاری کودکان را به موقع تشخیص و درمان کنند.

متخصصین اطفال مراقبت های ویژه: تیم متخصصین اطفال به درمان کودکان در شرایط بحرانی و بهداشتی ناپایدار کمک می کنند. این گروه از متخصصان در بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان ها فعالیت می کنند.

گیف-آپارات-دکتر-دوامی-بهترین متخصص اطفال در اصفهان

متخصص انکولوژی کودکان: این گروه از متخصصین در زمینه تشخیص و درمان انواع مختلف سرطان در اطفال،  فعالیت می کنند.
متخصص قلب و عروق کودکان: یک متخصص باید تجربه و دانش تشخیص و درمان بیماری های قلبی را داشته باشد.

متخصص نفرولوژی کودکان: متخصص اطفال برای درمان عواملی مانند عفونت ادرار در کودکان و بیماری های کلیه که بر دستگاه ادراری تاثیر می گذارند، آموزش های لازم را دیده است.

متخصص روماتولوژی کودکان: بهترین متخصص اطفال که برای درمان اختلالات اسکلتی کودکان و نوجوانان تبحر و مهارت لازم را دارد. این متخصص آرتریت روماتوئید کودکان و دردهای مزمن را درمان می کند.

متخصص ریه کودکان: این گروه از متخصصین به درمان مشکلات تنفسی مثل آپنه در خواب و بیماری های ریوی کودکان  می پردازند. این گروه از متخصصین از ایجاد واکنش های آلرژیک جلوگیری می کنند. این واکنش ها باعث ایجاد آسم، شوک آنافیلاکسی و یا راش می شود.

متخصصین غدد اطفال: متخصص غدد اطفال بر عملکرد دستگاه درون ریز و میزان هورمون های تولید شده، نظارت دارد و می تواند بیماریهایی مانند دیابت در کودکان و اختلالات رشد کودکان را معالجه کند.

متخصص گوارش اطفال: این گروه از متخصصین جهت مراقبت و درمان بیماری های دستگاه گوارش کودکان فعالیت می کنند. این متخصصین با تشخیص بیماری های گوارشی مانند رفلاکس، شکم درد، سندروم روده تحریک پذیر و سوء تغذیه در کودکان، اقدام به درمان بیماری می کنند.

مشاوره-آنلاین-با-دکتر-نسرین-دوامی-بهترین متخصص اطفال در اصفهان

متخصص نوزاد: متخصصین نوزاد در زمینه مراقبت از نوزادان قبل از بارداری، در حین بارداری و بعد از تولد فعالیت می کنند. متخصص نوزاد،  نوزادان نارس و دیگر نوزادان بستری شده در بخش مراقبت های ویژه را معالجه می کند.

متخصصین مغز و اعصاب کودکان: بهترین متخصص اطفال که اختلالات عصبی کودکان را معالجه می کند. وجود اختلالات عصبی در کودکان تا سنین بزرگسالی می تواند، ادامه یابد. این گروه از متخصصان از کودکان دچار مشکل عصبی تا سنین نوجوانی مراقبت می کنند و آنها را تحت نظر می گیرند. متخصصین بیماری میگرن، تشنج و تومورها را درمان می کنند.

در صورتی که مایل هستید با خانم دکتر نسرین دوامی مشاوره داشته باشید فرم زیر را پر کنید:

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
فرم‌ با موفقیت ثبت شد!
در هنگام ارسال فرم خطایی رخ داده است! لطفا همه موارد را بررسی کنید
بهترین متخصص اطفال در اصفهان- دکتر نسرین دوامی

فایل صوتی از رضایت مراجعین دکتر نسرین دوامی

گیف-اینستا-دکتر-نسرین-دوامی- بهترین متخصص اطفال در اصفهان2

ویژگی های متخصص اطفال خوب در اصفهان

انتخاب متخصص اطفال خوب، تصمیم مهم و بسیار با اهمیتی برای مراقبت از کودک می باشد که معمولا والدین قبل از زایمان تصمیم به انتخاب یک متخصص خوب می گیرند. شما باید متخصصی را انتخاب کنید که بعدا با او احساس راحتی کنید. در طول سال اول تولد نوزاد، والدین باید حداقل ۶ بار به متخصص جهت بررسی عمومی مراجعه کنند، پس انتخاب آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهترین متخصص اطفال، پزشکی می باشد که شما بتوانید کاملا به او اعتماد کنید و او هم به بهترین شیوه از کودک شما مراقبت کند. متخصص اطفال خوب، دارای ویژگی هایی می باشد که حتما هنگام انتخاب متخصص، به آنها دقت کنید. توجه به این ویژگی ها، به شما در انتخاب متخصص خوب کمک می کند.

۷ ویژگی مهم بهترین متخصص اطفال در اصفهان

ارتباط خوبی با کودک برقرار می کند

بهترین متخصص اطفال در اصفهان بیش از اینکه با والدین ارتباط برقرار کند، با کودک ارتباط می گیرد. زمانی که فرزند شما بیمار است و به پزشک مراجعه می کنید، نگرانی های متعددی شما را مضطرب می کند. فرزند شما هم بیشتر از هر منبع دیگری این استرس و اضطراب را متوجه می شود. مطمئناً با دیدن نگرانی شما، ممکن است شرایط او بدتر شود.

بهترین متخصص کودکان در اصفهان و هر نقطه از ایران کسی است که پیش از هر چیز به والدین اطمینان دهد و آنها را آرام کند. سپس ارتباط موثری با کودک برقرار کند و مشکل را از او جویا شود. به این ترتیب کودک بدون ترس و نگرانی می تواند به راحتی درد و ناراحتی خود را بیان کند. به طوری که کودک علاقه مند می شود باز هم به پزشک مراجعه کند.

باید تخصص و تجربه داشته باشد

بهترین متخصص اطفال در اصفهان علاوه بر تخصصی که دارد، به تجربه نیاز دارد. شلوغ بودن مطب یک پزشک به خودی خود، نشان دهنده باتجربه بودن آن پزشک است. بسیاری از پزشکان تخصص دارند اما به اندازه کافی تجربه ندارند. این باعث می شود آنها مشکلی را به درستی تشخیص ندهند. در نهایت با درمان غلط مشکلات بیشتری را برای کودک شما ایجاد کنند.

بهترین متخصص اطفال در اصفهان دکتر نسرین دوامی ،دارای بورد تخصصی کودک از دانشگاه اصفهان می باشد. انواع بیماری های کودکان از جمله زردی نوزاد، سرماخوردگی، بیماری خودایمنی و دیگر بیماری ها را درمان کرده است. نسرین دوامی یک دکتر قوی متخصص کودکان اصفهان هستند که تجربه کاری بیش از ۲۰ سال را در درمان کودکان دارند.

یک متخصص اطفال باید صبور باشد

جالب است بدانید که بهترین متخصص اطفال در اصفهان، تهران و سراسر ایران یک ویژگی بارز دارد و آن هم صبر است. متخصص با ورود والدین و کودک به اتاق ممکن است با صحنه ناراحت کننده ای روبرو شود. بنابراین این موضوع نباید آرامش او را بهم بریزد. کودک ممکن است عصبانی، پرخاشگر و یا بی ادبانه با پزشک صحبت کند.

بهترین متخصص کودکان می بایست صبورانه کودک را متقاعد کند که به حرفهای او گوش کند. برای این منظور هم نیازی به برخورد تند و یا بسیار لطیف نیست. اکثر متخصصین اطفال از شگردهای تجربی و روانشناسی برای این کار استفاده می کنند.

بهترین درمان را برای کودک انتخاب کند

یک متخصص کودکان در اصفهان و یا تهران، فوراً دارو برای کودک تجویز نمی کند. بلکه ابتدا کودک را با دقت معاینه می کند. در صورت لزوم آزمایش تجویز می کند و پس از اطمینان رویه درمانی را شروع می کند. اکثر متخصصین سعی می کنند از دارو برای درمان کودکان استفاده نکنند و یا داروهای با عوارض کمتر تجویز کنند. گاهی بیماری کودک با رعایت چند نکته مراقبتی برطرف می شود. این در حالی است که والدین چیزی در مورد این نکات نمی دانند و گاهی خودسرانه دارو به کودک می دهند.

شفاف و واضح صحبت می کند

بهترین متخصص کودکان تمامی نکات مهم درمانی را به صورت شفاف و واضح برای والدین بیان می کند. به هیچ عنوان موضوعی را در مورد درمان پوشیده نگه نمی دارد. گاهی کودک ممکن است مشکلی فراتر از یک سرما خورگی و یا تهوع ساده داشته باشد. بنابراین پزشک انجام آزمایشات بیشتر و دوره ای را به والدین توصیه می کند. ممکن است ایمنی بدن فرزند شما پس از یک دوره درمانی، ضعیف شده باشد. بنابراین می بایست به صورت دوره ای به پزشک مراجعه کنید و وضعیت جسمی کودک خود را بررسی کنید.

راحتی کودک برای متخصص اطفال در اولویت قرار دارد

بهترین متخصص اطفال در اصفهان و هر نقطه ایران تلاش می کند تا کودک در شرایط خوبی درمان شود. اولویت برای پزشک، راحتی کودک است. تعهد یک پزشک به کار خود و درمان، سلامتی کودک را تضمین می کند. والدین وقتی می بینند که پزشک تا چه اندازه به کار خود متعهد است، از مراجعه به او و درمان، آسوده خاطر خواهند بود.

معمولاً یک متخصص اطفال سعی می کند به صورت انفرادی با فرزند شما صحبت کند و یک ارتباط دوستانه با او برقرار کند. متخصص اطفال یک بازه زمانی را به درک پیچیدگی های ذهنی کودک اختصاص می دهد. چرا که با برطرف شدن این پیچیدگی ها، کودک شما آسوده تر خواهد شد. این پیچیدگی ها به دلیل روبرو شدن با شرایط سخت و بیماری بوجود می آید. پزشک با تغییر ذهنیت کودک در مورد بیماری، این پیچیدگی ها را برطرف می کند. بنابرین روند درمان برای کودک قابل قبول تر خواهد بود.

با کودک شما مانند کودک خود رفتار می کند

بهترین متخصص کودکان در اصفهان و هر نقطه از ایران با کودک شما مانند کودک خود رفتار می کند. آنها با صداقتی که دارند، شما را شگفت زده می کنند و رفتار خوبی با فرزند شما خواهند داشت. وقتی شما بهترین متخصص اطفال را انتخاب می کنید، قطعاً تجربه خوبی خواهید داشت. چرا که یک متخصص خوب، با تجربه، اخلاق، رفتار و کردار نیک، نزد مردم شناخته می شود.

خدمات بهترین متخصص اطفال در اصفهان

در این بخش به معرفی برخی خدمات بهترین متخصص اطفال در اصفهان اشاره می کنیم و توضیحات خانم دکتر نسرین دوامی را می شنویم:

درمان آنفولانزا در کودکان

آنفولانزا در کودکان به دو نوع آ و ب تقسیم می شود. این دو نوع رایج ویروس‌ها هستند که تقریباً هر ساله در طول زمستان منجر به بیماری‌های زیادی می‌شوند. این ویروس‌ها بسیار مسری هستند و می‌توانند خیلی سریع از یک شخص به شخص دیگر منتقل شوند. علائم آنفولانزا در کودکان پس از ۲۴ ساعت از ابتلا به عفونت ظاهر می‌شود. مسری‌ترین زمان قبل از این ۲۴ ساعت است و حتی در حالی که علائم کاملاً وجود دارد خطر انتقال ویروس تقریباً پس از ۷ روز از آلودگی متوقف می‌شود کودکان بیشتر در معرض ابتلا به این عفونت‌ها هستند زیرا اغلب تمایل دارند دهان، چشم و بینی خود را لمس کنند.

درمان سرماخوردگی در کودکان و نوزادان

سرماخوردگی یک دوره‌ی مشخص دارد. این زمان بین ۴ تا ۱۰ روز طول می‌کشد و پس از آن سرماخوردگی از بین می‌رود. بهترین کار این است که با علائم کنار بیایید. این علائم نشان می‌دهد که بدن در حال مبارزه با ویروس سرماخوردگی است.

توضیحات خانم دکتر دوامی در رابطه با سرماخوردگی در کودکان

با اینکه تحمل سرماخوردگی کودک راحت نیست ، ولی باید آن را تحمل کنید تا دوره‌اش به پایان برسد . اگرچه راهی برای از بین بردن علائم ناشی از سرماخوردگی نیست، ولی راه‌هایی برای کم کردن تأثیر آنها وجود دارد. درمان‌های طبیعی که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم، باعث راحتی بیشتر کودک می‌شود و تحمل دوره‌ی سرماخوردگی را برای او آسان‌تر می‌کند.

درمان زردی در نوزادان

حدود شش نوزاد از هر ده نوزاد دارای عارضه زردی می باشند. این بیماری بیشتر در بین نوزادان نارس دیده می شود. این روند طبیعی منجر به زردی فیزیولوژیکی می گردد. توجه به این نکته مهم بوده که هیچ یک از دلایل نادر زردی نوزاد را که نیاز به درمان های خاص دارند نادیده نگیرید. آترزی صفراوی یکی از موارد مهم می‌باشد.

توضیحات خانم دکتر دوامی در رابطه با زردی در نوزادان

درمان اسهال در کودکان و نوزادان

اگر فرزندتان دچار اسهال است و نگران‌ هستید که مبادا اسهال علت جدی دیگری داشته باشد، بهتر است به متخصص اطفال مراجعه کنید. متخصص اطفال وضعیت کودک را ارزیابی می‌کند و درمان مناسب را پس از تعیین علت اصلی اسهال در کودکان توصیه می‌کند.

دادن محلول الکترولیت (آب و نمک) به کودک مهم‌ترین اقدامی است که باید انجام دهید تا آب بدن کودک کم نشود.

درمان تب بی دلیل در کودکان و نوزادان

تب بی دلیل در کودکان ممکن است در اثر مبارزه با عفونت بروز پیدا کرده باشد. در بیشتر موارد کودکی که به تب مبتلا است می تواند در خانه درمان شود با این وجود برای پیشگیری از هرگونه مشکل احتمالی بهتر است والدین به بهترین متخصص اطفال جهت درمان مراجعه کنند.

درمان یبوست و بی اشتهایی در کودکان

یبوست در کودکان یکی از مشکلات شایع بوده و معمولا به دلیل عدم تحرک روده ها می باشد. برای جلوگیری از یبوست در کودکان لازم است رژیم غذایی پرفیبر داشته باشند اما به دلیل اینکه کودکان معمولا از خوردن سبزیجات امتناع می کنند این عارضه به طور شایع در آن ها پدیدار می شود.

یبوست در کودکان اگر درمان نشود می تواند عوارض زیر را به همراه داشته باشد:

 • شکاف مقعد
 • خارج شدن روده از مقعد
 • نگه داشتن مدفوع و بروز بیماری های گوارشی
تغذیه-نوزاد-با-شیرخشک از نظر بهترین متخصص اطفال در اصفهان

چه زمانی باید نوزاد را نزد بهترین متخصص اطفال در اصفهان ببرم؟

اگر نوزادتان کمتر از سه ماه سن دارد، با مشاهده اولین نشانه‌ی سرماخوردگی او را نزد پزشک ببرید.
برای نوزادان بیشتر از سه ماه، در صورت تمایل او را نزد پزشک ببرید تا اطمینان حاصل کنید که بیماری او یک سرماخوردگی معمولی است.
در صورت مشاهده‌ی موارد زیر نیز نوزاد را نزد پزشک ببرید:

 • سرماخوردگی او پس از پنج روز بهبود نیابد.
 • در مورد نوزادان کمتر از سه ماه اگر دمای بدنشان بالای ۳۸ درجه سانتیگراد و در نوزادان بیشتر از سه ماه، اگر دمای بدنشان بالای ۳۹ درجه سانتیگراد برسد.
 • نوزاد مشکل تنفس داشته باشد.
 • سرفه‌هایش تمام نشود.
 • گوش‌هایش را بمالد و به نظر برسد که گوش‌هایش می‌خارند. این علامت از نشانه‌های عفونت گوش کودک است.
 • هنگام سرفه کردن یا آبریزش بینی، خلط‌های سبز، زرد، یا قهوه‌ای داشته باشد.
 • داروهای تسکین دهنده‌ی درد، مانند استامینوفن (تایلنول و دیگر داروها) ممکن است تب را پائین آورند.
 • اما این داروها، ویروس سرماخوردگی را از بین نمی‌برند. اگر نوزاد کمی تب با درجه پائین داشته باشد در واقع به بدن کمک می‌کند تا با ویروس بجنگد. به کودکان کمتر از سه ماه، استامینوفن ندهید و در هنگام دادن استامینوفن به کودکان بیشتر از سه ماه نیز مراقب باشید زیرا راهنمای مقدار مصرف دارو ممکن است شما را گیج کند.
 • ایبوپروفن (موترین نوزادان، ادویل و دیگر داروها) نیز خوب هستند اما باید فقط برای نوزادان شش ماه و بیشتر مصرف شوند.
 • اگر نوزادتان همیشه دچار بی آبی و حالت تهوع و استفراغ است از این داروها به او ندهید.
 • کودکان و نوجوانانی که بیماری آنفلوانزا یا آبله مرغان داشته و اخیرا بهبودی یافته‌اند هرگز نباید آسپرین مصرف کنند زیرا آسپرین باعث ایجاد سندرم ری در چنین افرادی می‌شود که بیماری نادر اما کشنده است.

نتیجه گیری در مورد انتخاب بهترین متخصص اطفال در اصفهان

کودکان و اطفال از شرایط بسیار حساسی برخوردار هستند. بروز بعضی از بیماری ها برای آنان، بسیار خطرناک می باشد و در صورت ابتلا به هر نوع بیماری، باید سریع به متخصص اطفال مراجعه کنند. به این نکته دقت کنید، که به متخصص اطفالی مراجعه کنید که تجربه بسیار بالایی دارد و در این زمینه متخصص می باشد. متخصص اطفال خوب در اصفهان ، به همه ی نکات تندرستی کودک توجه می کند و تمام جوانب رشد و پرورش کودک را مورد بررسی قرار می دهد. هم چنین با بهره گیری از به روزترین تکنیک ها و ابزارها به تشخیص درست و به موقع می پردازد.

انتخاب بهترین متخصص کودکان در اصفهان کار چندان آسانی نیست. شما برای انتخاب بهترین پزشک برای کودک خود باید تمامی ویژگی های او را بررسی کنید. در این مطلب ۷ ویژگی مهم یک متخصص اطفال را به شما معرفی کردیم. نسرین دوامی دکتر فوق تخصص کودکان در اصفهان، این ویژگی ها را دارا می باشد. ایشان بیش از دو دهه در زمینه درمان اطفال فعالیت می کنند و تجربه بسیار بالایی در این زمینه دارند.

سوالات متدوال

دکتر دوامی

دکتر نسرین السادات دوامی

متخصص کودکان و نوزادان ایشان درسال ۱۳۶۳ با رتبه ۶۲ کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدند و درسال ۱۳۶۹ پزشکی عمومی را به پایان رساندند و در سال ۱۳۷۷ موفق به کسب رتبه بورد تخصصی کودکان از دانشگاه اصفهان گردید. ایشان پس از فارغ التحصیلی تا کنون در مراکز درمانی مختلف از جمله بیمارستان امیرالمونین و درمانگاه نواب صفوی و همچنین مطب شخصی مشغول به مداوای کودکان بیمار می باشند.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

درمان زردی نوزاد در منزل و با دستگاه

درمان زردی نوزاد در منزل

زردی نوزاد چیست؟ زردی نوزاد یکی از بیماری هایی است که گاهی به طور جدی نوزاد و والدین او را دچار مشکل می کند. به

تغذیه و رشد کودکان

تغذیه و رشد

تغذیه و رشد کودک ، نکات مهم تغذیه و رشد کودک، مهمترین دغدغه والدین است. به طور معمول مصرف حبوبات و غلات مختلف همچون عدس،

تعیین زردی نوزاد بدون خونگیری1

تعیین زردی نوزاد بدون خونگیری

دستگاه بیلی چک برای تعیین زردی نوزاد دستگاه بیلی روبین متر وسیله سنجش میزان زردی نوزاد (یرقان) بوسیله تشخیص میزان بیلی روبین در سرم خون

108 پاسخ

 1. خانم دکتر برای تزریق واکسن کرونا به کودکان، توصیه ای دارید؟ چه واکسنی بزنیم بهتره؟ تو چه رده‌ی سنی؟

 2. پسرم ۳ سالشه خیلی پرخوره و واسه چیپس و پفک گریه می کنه هر کاری میکنم این عادت بد غذایی رو ازش بگیرم نمیتونم چیکار باید کنم ؟

 3. بچه ما دچار اسهال شدید شده بود چند روز و هرکاری میکردیم خوب نمیشد که خداروشکر با دستای توانمند شما آشنا شدیم و کارمون انجام شد.خواستم همینجا ازتون تشکر کنم خانم دکتر ممنونم

 4. بچه ای که تو خونه آروم هست ولی تا وارد جمعی میشه شروع به اذیت و حرف گوش ندادن میده بیشفعال هست میشه درباره بیشفعالی هم مقاله بزارید ممنون

   1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

 5. شما تایید میدین بچه ای که خیلییییییی شیطونه بره پیش روانپزشک؟‌قرصای تجویزی روی رشد ذهنی و جسمی بچه تاثیر بدی ندارن؟

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

 6. اگر خانواده ای به علت زندگی در مناطق محروم نتونسته باشن واکسن نوزادشون رو به موقع بزنن باید چیکار کنن؟

 7. خانم دکتر بسیار مقاله مفید و پر محتوای است و بسیار ارزشمند یه سوال دارم میخواستم بدونم که از کجا بفهمیم که فرزندمان دچاره بیش فعالی ه

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

 8. دکتر خواهر زاده من چند روز یکبار بدون دلیل استفراغ میکنه و ازمایش هم داد سالمه دلیلش چی میتونه باشه؟

 9. دخترم ۳ سالشه و اصلاااا غذا نمیخوره…فقط میوه و میان وعده های کوچیک میخوره..۱ ماهه اینجوری شده نمیدونم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

 10. اگر بچه مشکل مجاری ادراری داشته باشه ایا بهتره که بریم پیش یه متخصص اورولوژی یا نه متخصص اطفال بهتره؟

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

 11. سلام خانم دکتر دختر من ۳ سالشه و علاقه شدیدی به خوردن چیپس و پفک داره یه مدته که اصلا براش نمی خرم ولی مدام گریه می کنه و بهانه میاره که براش بگیرم باید چیکار کنم که از سرش بیفته؟

  1. سلام جهت مشاوره با دکتر نسرین دوامی از طریق لینک مشاوره آنلاین در صفحه اصلی اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *