دکتر نسرین دوامی » مقالات » بهترین درمان کهیر در کودکان
۳ دقیقه
مدت زمان مطالعه

بهترین درمان کهیر در کودکان

درمان کهیر در کودکان یکی از درمان هایی است که اکثر افراد به دنبال آن هستند. به خصوص که در فصل گرما این مشکل با مصرف برخی غذاها و گرمای زیاد شت می گیرد. درمان های خانگی متعدیی برای درمان این مشکل در کودکان وجود دارد. البته در صورتی که مشکل فرزند شما حاد باشد، نیار به مصرف دارو و پیگیری پزشکی دارد. در این مطلب می خواهیم با بهره گیری از تجربیات دکتر نسرین دوامی بهترین متخصص اطفال اصفهان شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

روش های مختلف درمان کهیر در کودکان

درمان کهیر در کودکان بیش از هر چیزی نیاز به توجه و پیگیری دارد. اگر شما در یک دوره خاصی از زندگی بیماری فرزند خود را به درستی پیگیری کنید، می توانید آن را درمان کنید. در این بخش به هر یک از روشهایی که ممکن است به درمان کهیر کودکان کمک کند، خواهیم پرداخت.

مصرف آنتی هیستامین خوراکی بدون نسخه به رفع خارش و ناراحتی ناشی از برجستگی‌های قرمزرنگ روی پوست کمک می‌کند. والدین باید دارو را در دوز تعیین شده و مطابق دستور مصرف دارو به فرزندشان بدهند.

داروی هیستامین خوراکی بدون نسخه برای درمان کهیر در کودکان

خاراندن عارضه کهیر و حساسیت پوستی نوزادان و کودکان را شدیدتر می‌کند؛ پس نگذارید که کودک کهیر را بخاراند. برای جلوگیری از خاراندن کهیر باید فرزندتان را به طور تمام‌وقت تحت نظر بگیرید. همچنین بهتر است ناخن‌های فرزندتان را کوتاه کنید تا خطر خاراندن کهیر کمتر شود. استعمال پماد ضدخارش روی کهیر نیز از شدت و تناوب خارش کمتر می‌کند.

گذاشتن دستمال سرد روی کهیر به علت اثر خنک‌کنندگی که دارد، درد و سوزش ناشی از کهیر را فوراً تسکین می‌دهد.

کهیر و حساسیت پوستی مانعی برای حمام کردن نیست؛ البته در این شرایط باید کودک را با آب ولرم حمام کنید تا علاوه بر این‌که آب بدن کوک را تمیز می‌کند، بدن را خنک نیز بکند و ناراحتی‌اش را برطرف کند.

درمان‌های خانگی کهیر و حساسیت پوستی کودکان

یک حمام ده دقیقه‌ای با آب ولرم ناراحتی ناشی از کهیر را تسکین می‌دهد

همچنین فقط از شوینده‌های ملایم بدون بو استفاده کنید تا مواد شیمیایی موجود در صابون‌های عطری باعث تحریک نشود. بدن کودک را پس از استحمام با حوله نرم خشک کنید و کرم یا لوسیون ملایمی روی پوست مرطوب بزنید.

اگر محرک‌های کهیر را شناسایی کردید یا به عامل خاصی مشکوک هستید، تماس کودک را با آن ماده محدود کنید. همچنین غذاها و داروهای مصرفی روزانه کودک را یادداشت کنید تا محرک‌های پنهان کهیر را شناسایی کنید و بتوانید با دوری از آنها از کهیر زدن بدن کودک پیشگیری کنید.

محیط اطراف کودک باید بسیار راحت باشد تا علائم کهیر برطرف شود. برای مثال در فصل تابستان باید کودک را در اتاق با تهویه مناسب نگه دارید و در فصل زمستان نیز دستگاه بخور در اتاق کودک بگذارید.

لباس کودک نیز باید لباس راحت و گشادی از جنس نخ‌پنبه باشد. ناحیه دچار حساسیت پوستی را در صورت امکان بپوشانید تا کودک نتواند آن را بخاراند و در نتیجه کهیرش شدیدتر نشود. البته اگر ناحیه را پوشاندید، دقت کنید که بخش دچار حساسیت همیشه خنک باشد.

کلام پایانی

کهیر عارضه پوستی بسیار شایعی در کودکان است، اما برای آن‌که بتوان کهیر را به روشی مناسب درمان کرد، والدین باید اطلاع کاملی از علائم کهیر داشته باشند. همچنین والدین باید برای دوری از محرک‌های کهیر و پیشگیری از آن تلاششان را بکنند تا فرزندشان دچار این عارضه ناراحت کننده نشود.

دکتر دوامی

دکتر نسرین السادات دوامی

متخصص کودکان و نوزادان ایشان درسال ۱۳۶۳ با رتبه ۶۲ کنکور سراسری در رشته پزشکی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدند و درسال ۱۳۶۹ پزشکی عمومی را به پایان رساندند و در سال ۱۳۷۷ موفق به کسب رتبه بورد تخصصی کودکان از دانشگاه اصفهان گردید. ایشان پس از فارغ التحصیلی تا کنون در مراکز درمانی مختلف از جمله بیمارستان امیرالمونین و درمانگاه نواب صفوی و همچنین مطب شخصی مشغول به مداوای کودکان بیمار می باشند.

اشتراک گذاشتن مقاله در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

درمان دررفتگی در نوزادان

درمان دررفتگی در نوزادان

درمان دررفتگی در نوزادان با مداخله زودهنگام برای حصول اطمینان از رشد مناسب استخوان‌های تشکیل دهنده مفصل ران، ضروری است. رشد نامناسب هر یک از دو بخش گوی یا حفره‌ای مفصل باعث بروز مشکلات رشدی در بخش دیگر می‌شود. درمان دررفتگی لگن با هدف دستیابی به هماهنگی و هم ترازی

درمان کهیر در کودکان

بهترین درمان کهیر در کودکان

درمان کهیر در کودکان یکی از درمان هایی است که اکثر افراد به دنبال آن هستند. به خصوص که در فصل گرما این مشکل با مصرف برخی غذاها و گرمای زیاد شت می گیرد. درمان های خانگی متعدیی برای درمان این مشکل در کودکان وجود دارد. البته در صورتی که

بهترین پزشک زردی نوزاد در اصفهان کیست؟

بهترین پزشک زردی نوزاد در اصفهان کیست؟ دکتر خوب برای زردی نوزاد کسی است که بتوانید برای رفع مشکل زردی نوزاد به بهترین شکل به شما کمک کند. زردی یکی از مشکلاتی است که اکثر نوزادان با آن روبرو می شوند و والدین برای درمان و رفع آن دچار استرس

درمان زردی نوزاد در منزل و با دستگاه

درمان زردی نوزاد در منزل

زردی نوزاد چیست؟ زردی نوزاد یکی از بیماری هایی است که گاهی به طور جدی نوزاد و والدین او را دچار مشکل می کند. به طور کلی بیش از ۷۰درصد نوزادان در روزهای اولیه تولد با این بیماری دست به گریبان می شوند. این موضوع نشانگر شایع بودن آن در